Komiks KFC Stories – historie konsumentów opowiadane w sieci

KFC przygotowało na święta komiks „KFC Stories”. Powstał z najciekawszych historii fanów marki, opowiadanych w sieci w ciągu całego 2019 r. Wspomnienia gości restauracji opracowali graficznie rysownicy młodego pokolenia w Polsce.

Komiks „KFC Stories” wydrukowano w limitowanym nakładzie 100 egzemplarzy. Niebawem trafi w ręce najwierniejszych fanów kultowych kurczaków w panierce – informuje sieć. Premiera odbędzie się 23 grudnia br.

Unikalny bo nieczęsto zdarza się, że na pierwszy rzut oka niepozorne zdarzenie może na tyle pobudzić kreatywność. Stać się bazą dla komiksu i okazją dla autora do obserwowania, jak rozwija się jego rysunkowa postać – informuje marka.

W „KFC Stories” komentarze, zdjęcia i relacje klientów z całego mijającego roku stały się bazą do opowiedzenia w komiksowej formie opowieści z KFC w tle. Graficzny charakter wybranym historiom nadała grupa osób polskiej sceny rysowniczej: Alek Morawski, Rynn Rysuje, Ola Niepsuj i Olsikowa. Komiks będzie rozdany jako specjalny prezent najwierniejszym fanom marki.

Przygody fanów KFC były tak barwne i smaczne, że do końca nie mogliśmy się zdecydować, czyje historie staną się komiksową inspiracją. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy mieliśmy okazję przeczytać w sieci setki emocjonujących komentarzy i historii związanych z marką KFC. Cieszymy się, że najciekawsze z nich zyskały wyjątkową oprawę graficzną. Ich autorzy zapisali się na kartach historii KFC – mówi Szymon Dyjach, Buzz & Appreciation Manager AmRest.

Jak informuje marka, KFC postanowiło podtrzymać gorący trend dzielenia się wyjątkowymi historiami. Namówiło Colonela Sandersa, by w przebraniu Świętego Mikołaja zachęcił swych fanów do dalszego dzielenia się inspirującymi chwilami spędzanymi w KFC. Najciekawsze z nich staną się częścią drugiej edycji komiksu, który zostanie wydany w 2020 roku.

W ramach pracy nad drugą edycją komiksu marka jeszcze chce zaangażować swoich fanów w proces powstawania treści i rysunków. Do projektu zaproszono popularnych rysowników. Na początku przyszłego roku przygotują warsztat tworzenia komiksu. Podzielą się na nim swoją wiedzą. Najlepsza historia stworzona podczas warsztatów – poza pracami samych artystów – znajdzie się w drugiej odsłonie komiksu.

Na Facebooku 23 grudnia br. rusza konkurs na niebanalne historie związne z KFC, które staną się inspiracją do „KFC Stories 2”.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat