Łódź zwalnia restauratorów z opłat za ogródki gastronomiczne

Łódź zwalnia restauratorów z opłat. Łódzcy właściciele lokali gastronomicznych zostaną zwolnieni w tym roku z opłaty za korzystanie z terenów gminnych pod ogródki gastronomiczne na ul. Piotrkowskiej – poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Łódź zwalnia restauratorów z opłat, ale prezydent zapowiedziała jednocześnie, że miasto przyspieszy procedurę wydawania pozwoleń.

Miasto Łódź przygotowało ułatwienia dla właściciele lokali gastronomicznych z ul. Piotrkowskiej i okolic, którzy ponownie otworzą swoje restauracje, bary, kawiarnie. W tym roku decyzją władz miasta nie będą musieli płacić za dzierżawę terenu pod ogródek, ale wystąpią o jego użyczenie, co zwolni ich z kosztów.

Dodatkowo, Zarząd Dróg i Transportu ma przyspieszyć procedury związane z wydawaniem pozwoleń na rozstawienie ogródka.

– Poleciłam dyrektorowi ZDiT rozpatrywanie wniosków o użyczenie terenu pod ogródek w trybie pilnym. Podobnie jak wielu łodzian, chciałabym, abyśmy w przyszły poniedziałek mogli cieszyć się ładną pogodą w jednym z ogródków na Piotrkowskiej – podkreśla prezydent Łodzi.

Właściciel Restauracji Bułgarskiej, Bernard Czechowski, przyznaje, że decyzje miasta są realną pomocą dla branży gastronomicznej.

– Czekaliśmy na powrót klientów do lokali, ale jeszcze bardziej na otwarcie sezonowych ogródków. Dzięki zwolnieniu z opłat za korzystanie z terenu i przyspieszeniu formalnych procedur, otworzymy ogródek szybciej i uzupełnimy straty. Przetrwanie naszej firmy jest bardzo silnie związane z funkcjonowaniem w sezonie letnim – mówi Bernard Czechowski.

Większość znajdujących się przy ul. Piotrkowskiej sklepów już otwarto dla klientów. Ich powrót do nowej rzeczywistości wspiera kampania promocyjna #OtwartaPiotrkowska.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat