McDonald’s powinien przywrócić plastikowe słomki

Powrotu plastikowych słomek domagają się klienci McDonald’s. W ubiegłym roku fast food podjął decyzję o ich wycofaniu. Była to reakcja m.in. na sugestie konsumentów, który w czerwcu 2018 r. wystosowali w tej sprawie specjalną petycję. 

Sieć tylko w Wielkiej Brytanii zużywała 1,8 mln plastikowych słomek rocznie. Konsumenci argumentowali, że stanowi to zagrożenie dla środowiska naturalnego. McDonald’s wprowadził więc słomki z papieru, a plastikowe obiecał wycofać całkowicie do końca 2019 r.

Teraz blisko 40 tys. Brytyjczyków podpisało nową petycję adresowaną do sieci McDonald’s z prośbą o przywrócenie plastikowych słomek. Skarżą się, że słomki papierowe są utrudniają konsumpcję napojów, gdyż szybko miękną.

McDonald’s obawia się rezygnacji z działań podjętych na rzecz ochrony środowiska. Poinformował w oświadczeniu:

Dokonujemy postępu w usuwaniu plastiku z naszych restauracji, podejmujemy ważne kroki, by ograniczyć zły wpływ na środowisko. Nasi dostawcy wykonali dla nas papierowe słomki, które przetrwają co najmniej 30 minut w nienaruszonym stanie w znacznej większości naszych napojów. Zostały wprowadzone po otrzymaniu pozytywnej opinii większości klientów.

Podjęte już proekologiczne działania sieci zakrojone są na szeroką skalę. Dotyczą ponad 1,3 tys. lokali w Wielkiej Brytanii. Papierowe słomki dostarczane do brytyjskich lokali pochodzą od dostawców w Irlandii Północnej i Walii. Brytyjskie restauracje fast foodu mają mieć specjalne zakłady recyklingu zużytych, papierowych słomek.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat