Pasibus rozwija sieć gastronomiczną

28 lutego 2019 r. Helios S.A., spółka zależna Agory, rozpoczęła negocjacje z częścią wspólników z Food for Nation Sp. z o.o. Sp.k., będącej właścicielem sieci gastronomicznej prowadzonej pod marką Pasibus, w celu wspólnego rozwoju marki.

Helios i wspólnicy podpisali list intencyjny w sprawie podstawowych warunków rozważanej współpracy w ramach spółki celowej Step Inside sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi, będącej spółkę zależną Helios S.A. Warunkiem nawiązania współpracy jest uzgodnienie szczegółowych zasad kooperacji oraz uzyskanie zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jednocześnie Step Inside i Food for Nation podpisały umowę współpracy, na podstawie której Step Inside jest m.in. uprawniona do prowadzenia  do 10 lokali pod marką Pasibus. W tym celu Helios dofinansował spółkę Step Inside kwotą 10 mln zł. W przypadku uzyskania zgody prezesa UOKiK i zawarcia umowy inwestycyjnej, wspólnicy obejmą udziały w Step Inside, która następnie otworzy łącznie do 40 lokali pod marką Pasibus w ramach spółki Step Inside. Jednocześnie spółka informuje, że Term Sheet nie stanowi wiążącego zobowiązania stron. Agora będzie informowała o kolejnych krokach związanych z przebiegiem procesu w odrębnych raportach – czytamy w komuniakcie..

Wartość inwestycji w nie jest kwotą znaczącą z perspektywy Grupy Agora. Inwestycja we wspólny rozwój marki Pasibus oznaczać będzie rozszerzenie przez Helios, spółkę zależną Agory, działalności w  segmencie gastronomicznym – informuje Agora.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat