Galerie handlowe i hotele otwarte po majówce

Galerie handlowe i hotele, obiekty oferujące miejsca noclegowes oraz niektóre instytucje kultury otwarte będą od 4 maja. Od 6 maja rząd ma umożliwić otwarcie żłobków i przedszkoli. Drugi etap znoszenia ograniczeń oznacza też przywrócenie rehabilitacji.

Druga faza odmrażania gospodarki zakłada, że otwarte będą galerie handlowe i hotele.  Usługi hotelarskie i noclegowe będzie można świadczyć wyłącznie pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa. Ponadto ograniczona pozostanie działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych.

Od 4 maja z powrotem działać zaczną galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe. Obowiązywać w nich będą podobne obostrzenia jak w mniejszych sklepach – jeden klient na 15 mkw. Nieczynne pozostaną przestrzeń rekreacyjna, kina, strefy gier i wyspy handlowe oraz tzw. food court, gdzie zwykle spożywa się posiłki na miejscu. Klienci będą musieli nosić maseczki i rękawiczki. Premier wyjaśnił, że zasady rząd wypracował razem z reprezentantami galerii.

Mówiąc o przyszłych etapach dalszego znoszenia obostrzeń szef rządu zapowiedział, że będą one ogłaszane w cyklu 2-tygodniowym. Zastrzegł jednak, że „niektóre elementy z życia gospodarczego” można przyspieszać. Takie decyzje jeszcze nie zapadły, ponieważ potrzebne są odpowiednie analizy.

Według premiera, aby można było przyspieszać, albo przynajmniej utrzymywać tempo luzowania obostrzeń w gospodarce, kluczowe są trzy kryteria. Wymienił wśród nich wskaźnik zachorowań, drugi to dystansowanie społeczne i trzeci – wydajność naszej służby zdrowia.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat