Polacy obawiają się zakupów w sklepach z powodu koronawirusa

Przeważająca część Polaków (90 proc.) uznała decyzję o ograniczeniu działalności galerii handlowych z powodu koronawirusa za rozsądną. Jako przesadną oceniło ją zaledwie 8 proc.

Nadal natomiast 9 proc. naszych rodaków nie stosuje przy zakupach żadnych specjalnych środków ostrożności w celu uniknięcia zagrożenia z powodu koronawirusa – wynika z badania przeprowadzonego przez Skilltelligence

Większość stanowią jednak ci, którzy mają się na baczności. 75 proc. odwiedzających placówki handlowe zachowuje bezpieczną odległość od innych w kolejce. 68 proc. płaci za zakupy wyłącznie kartą zbliżeniową. 54 proc. odkaża ręce płynem zaraz po wyjściu ze sklepu.

Co trzeci ankietowany deklaruje, że podczas wizyt w sklepie używa rękawiczek jednorazowych. Natomiast co piąty rezygnuje z wózków sklepowych. 7 proc. badanych zakłada na zakupy maseczkę ochronną.

Środki bezpieczeństwa są niewystarczające

Według ponad połowy konsumentów są one niewystarczające. Co piąty respondent uważa, że to tylko pozorne zabezpieczenia. Tylko 16 proc. ankietowanych ocenia, że środki bezpieczeństwa w sklepach są wystarczające i skuteczne. Najmniejszą grupą (3 proc.) stanowią ci, którzy przyznają, że nie mają wystarczającej wiedzy, aby to oceniać.

Ponad 40 proc. Polaków ankietowanych przez Skilltelligence spodziewa się, że stan epidemiczny związany z koronawirusem potrwa w naszym kraju jeszcze przez około dwa miesiące. Aż 28 proc. pytanych prognozuje, że przedłużyć się nawet do sześciu nieksięcy. Co czwarty badany jest bardziej optymistyczny. Uważa, że z koronawirusem poradzimy sobie w ciągu miesiąca. Natomiast 6 proc. wierzy, że epidemia skończy się w ciągu dwóch tygodni.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat