ZP HoReCa został członkiem HOTREC

Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu został członkiem HOTREC, największej europejskiej organizacji branżowej. Obecnie HOTREC zrzesza już 42 stowarzyszenia reprezentujące hotele, restauracje, kawiarnie w 30 krajach Europy.

Oficjalne przyjęcie ZP HoReCa w poczet członków HOTREC miało miejsce w dniu 26 kwietnia 2018 r., podczas 76-tego Walnego Zgromadzenia HOTREC, które odbyło się w Wiedniu.

Bardzo cieszymy się z przystąpienia do HOTREC. Zależało nam na tym, aby mieć możliwość współpracy z organizacjami branżowymi z całej Unii Europejskiej, ale przede wszystkim mieć realny wpływ na tworzenie prawa na szczeblu międzynarodowym, tak aby jak najlepiej chronić polski sektor gastronomiczny. Liczymy, że nasze interesy będą skutecznie reprezentowane przed organami UE oraz innymi instytucjami międzynarodowymi – mówi Marcin Zawadzki, który reprezentował Związek w czasie Walnego Zgromadzenia HOTREC w Austrii.

Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu reprezentuje polski rynek gastronomiczny w kraju i za granicą. Do zadań ZP HoReCa należy działanie na rzecz rozwiązywania problemów branży, tworzenia korzystnych dla jej rozwoju warunków, a także ochrona i dbanie o pozytywny wizerunek sektora gastronomicznego. ZP HoReCa przekształciła się z Krajowej Rady Gastronomii i Cateringu, która powstała w 2016 r. z inicjatywy wiodących przedstawicieli branży. Związek zrzesza obecnie ponad 2000 lokali gastronomicznych na terenie całego kraju.

Red. (źródło: ZP Horeca)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat