Sfinks Polska pracuje nad strategią rozwoju

Zarząd Sfinks Polska S.A. z siedzibą w Piasecznie poinformował o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych. Celem jest rozpoznanie aktualnych, dostępnych dla spółki możliwości realizacji długoterminowej strategii, w tym m.in. „zapewniających zrównoważony rozwój prowadzący do stabilnego wzrostu wartości dla akcjonariuszy”.

W ramach przeglądu opcji strategicznych zarząd Sfinks Polska ma przeanalizować możliwości rozwoju i poprawy jej zdolności konkurencyjnych, w szczególności w obszarach: pozyskania kapitału, optymalizacji i poszerzenia bazy finansowania dłużnego, zarządzania płynnością (w tym z wykorzystaniem instrumentów bankowych), pozyskania partnerów kapitałowych i strategicznych, wspierających wzrost pozycji konkurencyjnej marek spółki, a także aktualizacji strategii rynkowej i działań restrukturyzacyjnych.

Wynikiem procesu może być w szczególności podjęcie decyzji o zaniechaniu zmian w zakresie opcji strategicznych i kontynuowanie dotychczasowych sposobów realizacji strategii – informuje spółka.

Jak czytamy w komunikacie:

Spółka dostosuje okres przeglądu opcji strategicznych do aktualnych uwarunkowań działalności Spółki i otoczenia rynkowego.
Spółka wskazuje jednocześnie, że dotychczas nie podjęła żadnych decyzji związanych z wyborem konkretnej opcji strategicznej. Decyzja o wyborze opcji może nie zostać podjęta również w przyszłości.
Spółka będzie przekazywała do publicznej wiadomości informacje o dalszych zdarzeniach w toku procesu przeglądu opcji strategicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Red.

Czytaj:

Nowy inwestor w Sfinks Polska, w planach 400 lokali

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat