Uchybienia w katowickiej gastronomii

W 2015 r. katowicki Sanepid przeprowadził 1209 kontroli w obiektach żywienia zbiorowego – restauracjach, małej gastronomii, bufetach itd. W ich efekcie nałożono 127 mandatów.

Na terenie katowic działa 401 restauracji i barów oraz 514 punktów małej gastronomii. Jak donoszą służby sanitarne, zauważa się w nich sporo uchybień. W 2014 r. średnio co 17 kontrola wymagała nałożenia grzywny w drodze mandatu karnego, a w 2015 r. co 9 kontrola Najczęstszymi zaniedbaniami są brak czystości i porządku, nieprawidłowo zabezpieczone naczynia jednorazowego użytku, brak zaplecza magazynowego, czy nagromadzenie sprzętu i surowców na małej powierzchni.

Sanepid skontrolował także w ubiegłym roku katowickie galerie handlowe. W Silesia City Center, w której działają 40 lokale gastronomiczne, ale także sklepy spożywcze, przeprowadzono 57 kontroli i nałożono 6 mandatów karnych oraz wydano dwie decyzje administracyjne nakazujące poprawę stanu sanitarno-technicznego.

Podobnie w Galerii Katowickiej, w której działalność prowadziło 21 zakładów żywienia zbiorowego, w tym kawiarnie, restauracje, punkty gastronomiczne oraz 6 sklepów spożywczych. Przeprowadzono w nich 43 kontrole sanitarne, w wyniku których w pięciu obiektach gastronomicznych nałożono 5 mandatów karnych za nieprawidłowy stan sanitarno-higieniczny pomieszczeń, sprzętu i urządzeń.

Na celowniku znalazł się też Supersam. Na jego terenie zlokalizowany jest supermarket, 4 sklepy spożywcze, 7 zakładów żywienia zbiorowego, w tym 2 restauracje oraz 1 punkt sprzedaży środków spożywczych w sklepie wielobranżowym oraz sklep drogeryjny. W obiektach tych przeprowadzono łącznie 14 kontroli i nałożono 1 mandat karny.

TW (źródło: dziennikzachodni.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat