Sprytnie i tanio kupować marki Lidla [UOKiK]

UOKiK uznał, że uprawdopodobnione zostało naruszenie przez Lidl Polska zbiorowych interesów konsumentów przez zmianę postanowień regulaminu promocji „Sprytnie i tanio kupować marki Lidla. Satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy”.

Promocja została zakończona przez sieć bez umieszczenia na stronie informacji o zmianie regulaminu z 7-dniowym wyprzedzeniem. Lidl zobowiązał się w związku z tym do „usunięcia skutków powyższych naruszeń” przez:

  • organizację szkolenia on-line dla konsumentów z praw konsumenckich, w tym rękojmi i gwarancji, reklamacji, prawa odstąpienia od umowy,
  • zorganizowanie interaktywnego testu z ww. wymienionych zagadnień – uzyskanie 70 proc. poprawnych odpowiedzi będzie skutkowało przyznaniem bonu na zakupy w Lidlu w wysokości 25 zł dla 10 tys. pierwszych osób, które pomyślnie przejdą test.

Szkolenie zostanie zorganizowane na stronie lidl.pl pomiędzy 1 września a 15 listopada 2018 r. i będzie dostępne przez trzy tygodnie. Szkolenie i test mają trwać ok. pół godziny.

Jednocześnie Lidl został zobowiązany do zorganizowania 8 jednodniowych szkoleń dla rzeczników konsumentów i pracowników Inspekcji Handlowej z zapobiegania nieuczciwym praktykom handlowym. Zakładana liczba osób na każdym szkoleniu to 35. Szkolenia mają się odbyć do końca 2018 roku.

Wcześniej UOKiK ma zaakceptować zarówno materiały na szkolenie on-line, jak i otrzymać sprawozdania z wykonania ww. zobowiązań, w tym informacje o ilości osób, które wzięły udział w teście dla konsumentów i ilości rozdanych bonów oraz szkoleniach dla pracowników Inspekcji Handlowej.

Red.hande

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat