Uratuj swoją gospodę. Czesi wspierają restauracje i piwiarnie

W Czechach trwa akcja „Uratuj swoją gospodę”. Celem zbiórki pieniędzy jest utrzymanie zamkniętych restauracji, gospód i piwiarni. Dzięki voucherom, które będzie można zrealizować po zakończeniu ograniczeń związanych z epidemią Covid-19, zebrano ok. 7 mln koron (ponad 1 mln zł).

W ramach pomocy „Uratuj swoją gospodę” Czesi płacą za jedzenie i napoje, nie wiedząc, kiedy będą mogli wejść do ulubionej gospody i wykorzystać kupony. Dziennie wydają w ten sposób około 360 tys. koron, czyli około 60 tys. zł.

Akcję zainaugurowali piwowarzy z największych browarów, których tradycyjnym odbiorcą piwa są gospody i piwiarnie. Przyłączyły się browary rzemieślnicze i powstała strona internetowa, dzięki której można wesprzeć ulubione miejsca.

W systemie zarejestrowano ok. 2,5 tys. gospód oferujących vouchery o różnej wartości. Piwowarzy udział w akcji uważają za swój obowiązek, ponieważ profesja nierozerwalnie wiąże się z gospodami i ich klientami.

Stali bywalcy czeskich gospód, tzw. sztamgaści, też kupują vouchery, ale wolą bardziej tradycyjne wsparcie ulubionych lokali. Tam, gdzie to możliwe, kupują piwo na wynos, przez specjalnie przygotowane okienka, do własnych dzbanów lub w plastikowych butelkach.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat