Zdrowe odżywianie – ważne dla 3/4 Polaków

Zdrowe odżywianie z roku na rok staje się dla Polaków coraz istotniejsze. Aż 77% polskich konsumentów zgadza się ze stwierdzeniem „jesteś tym co jesz”. Głównymi źródłami, z których czerpiemy wiedzę o prozdrowotnych produktach spożywczych są portale medyczne, blogi konsumenckie, a także publikacje w prasie i programy telewizyjne.

Stajemy się coraz bardziej świadomi swoich wyborów w sklepach i ponad połowa z nas deklaruje, że uważnie czyta etykiety na produktach. Nie dziwi fakt, że na półce sklepowej szukamy takich produktów, których lista składników jest prosta i zrozumiała.

Coraz częściej również wybieramy produkty pochodzenia ekologicznego. Trend eko koresponduje z wymaganiami konsumenta, który preferuje produkty prozdrowotne, z naturalnej produkcji. Co więcej, aż 62% polskich konsumentów deklaruje, że jest w stanie zapłacić więcej za produkty pozbawione sztucznych składników.

Tygodnie tematyczne w sklepach

Wiedzą o tym detaliści. Odpowiadając na potrzeby konsumentów coraz odważniej do oferty wprowadzają certyfikowane produkty ekologiczne oraz przeznaczają miejsce w sklepie specjalnie na produkty BIO. Warto zauważyć, że organizują oni również tygodnie tematyczne oraz wchodzą we współpracę z infuencerami żywieniowymi, promując zdrowy tryb odżywiania się. Ważnym aspektem jest również komunikacja medialna – często w telewizyjnych reklamach detaliści podkreślają naturalne i polskie pochodzenie warzyw lub owoców. Takie działania znajdują odpowiednik w deklaracjach polskich konsumentów, którzy odnoszą się bardziej przychylnie do firm, które jasno komunikują pochodzenie i składniki produktów.

Ekologiczne przyprawy

Na rozwój trendu eko mają wpływ również producenci. Dynamicznie rozwijają się BIO produkty w kategorii bakalii lub nabiału. Również opłaca się pochylić się nad rozwojem produktów pochodzenia ekologicznego w kategorii przypraw. Coraz więcej producentów wprowadza nowe linie produktowe na rynek.

Choć produkty BIO obecne są w zdecydowanie mniejszej liczbie sklepów, takie marki, jak np. Dary Natury są coraz bardziej rozpoznawalne. Produkty ekologiczne pojawiają się zarówno w segmentach przypraw jednolitych, takich jak kurkuma, cynamon lub kardamon, jak i w mieszankach przypraw wegetariańskich oraz mieszankach przypraw do mięs. Warto zwrócić uwagę również na trendy prozdrowotne, pojawiące się na rynku soli spożywczych, na którym coraz większą popularnością cieszą się młynki soli z dodatkami ziół.

Przyprawy BIO to w większości nowości, będące na rynku od niedawna, które rozwijają się w dynamicznym tempie. Choć w tym momencie są zdecydowanie rzadziej dostępne i mniej rozpoznawalne od najpopularniejszych produktów na rynku należy z uwagą patrzeć na ich progres w kolejnych miesiącach.

Red. (źródło: Nielsen)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat