Zwolnienie z ZUS dla branży HoReCa. Bezzwrotne dotacje dla firm

Zwolnienie z ZUS dla branży HoReCa i innych branż, które nie mogą działać z powodu pandemii, będą obowiązywać również w styczniu 2021 r. Informując o zgodzie Komisji Europejskiej na udzielenie w ramach tarczy branżowej pomocy w wysokości co najmniej 35 mld zł, premier poinformował także o specjalnej tarczy dla gmin i powiatów szczególnie zagrożonych wskutek ograniczeń turystyki.

Zwolnienie z ZUS to nie jedyne wsparcie. W ub. tygodniu Komisja Europejska zgodziła się na przedłużenie wszystkich dotychczasowych, stosowanych od wiosny, instrumentów pomocowych. Zgodziła się też na kolejne ważne rozstrzygnięcia, jak umorzenie w 100 proc. pomocy z Polskiego Funduszu rozwoju przyznanej wiosną tego firmom z branż dotkniętych obostrzeniami.

Pieniądze z tzw. tarczy 6.0, zaczną płynąć do polskich przedsiębiorców już w grudniu tego roku. W ramach tej pomocy firmy będą mogły liczyć na możliwość zawieszenia składek na ZUS, postojowe dla mikro i małych firm, bezzwrotne dotacje w wysokości 5 tys. zł dla wszystkich firm.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat