AmRest przejmuje sieć Telepizzy w Polsce

AmRest, jeden z wiodących, publicznie notowanych operatorów restauracyjnych w Europie, ogłosił podpisanie w dniu 26 lipca 2018 r. umowy zakupu-sprzedaży z Tele Pizza S.A.U., w  celu przejęcia sieci Telepizza w Polsce. W wyniku transakcji AmRest nabywa 36 restauracji własnych i jednocześnie zostanie operatorem 71 lokali franczyzowych Telepizza.

Na mocy zawartej umowy AmRest nabędzie 100 proc. udziałów Telepizza Poland Sp. z o.o., operatora marki Telepizza w Polsce, powiększając tym samym swój portfel o 107 restauracji. Wartość transakcji szacowana jest na kwotę 8 mln euro, przy czym ostateczna cena zostanie potwierdzona w dniu zamknięcia transakcji. Finalizacja umowy spodziewana jest w najbliższych miesiącach, po uzyskaniu odpowiednich zgód organów antymonopolowych.

– Ta transakcja to kolejny krok na drodze do budowy dynamicznie rozwijającego się biznesu restauracyjnego w Europie i jednocześnie przypieczętowanie pozycji AmRest jako lidera w segmencie pizzerii oraz dostaw posiłków do domu. Jesteśmy przekonani, iż nasze wieloletnie doświadczenie oraz doskonałość operacyjna pozwolą nam stworzyć nową wartość na polskim rynku gastronomicznym, zarówno dla gości restauracji jak i naszych akcjonariuszy. Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie powitać w naszym zespole wszystkich pracowników oraz franczyzobiorców Telepizza w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na wspólną pracę nad stworzeniem wyjątkowej oferty dla klientów, łączącej najwyższej jakości produkty z profesjonalną usługą dostawy – komentuje Monika Czyż, Prezydent Pizza Hut w AmRest.

Transakcja to strategia AmRest umacniania pozycji w Europie jako operatora w segmencie pizzerii oraz dostaw posiłków do domu.

Z uwagi na przejęcie biznesu Telepizza w Polsce i posiadanie praw masterfranczyzy dla marki Pizza Hut, Spółka widzi doskonałe perspektywy dalszego rozwoju sieci Pizza Hut we Francji, Niemczech, krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, zarówno w modelu franczyzowym jak i poprzez otwarcia restauracji własnych – informuje AmRest.

Red. (źródło: AmRest)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat