Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy z szansą na tytuł najpiękniejszego w Europie

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jako jedyny z Polski został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market 2020”. Głosowanie w Internecie trwa do 10 grudnia br. – poinformował w sobotę Urząd Miejski w Gdańsku.

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się w sobotę 23 listopada i będzie trwał do 1 stycznia 2020 r. Na Targu Węglowym wystawionych jest ponad 50 stoisk gastronomicznych i ponad 40 z rzemiosłem i ozdobami świątecznymi.

Konkurs ten organizowany jest przez portal European Best Destination, który jest europejską organizacją turystyczna z siedzibą w Brukseli. Powołana ona została do promocji kultury i turystyki w Europie. Portal ten organizuje m.in. głosowania na najlepsze europejskie miasto jako kierunek podróży.

Do rywalizacji o tytuł „European Best Christmas Market 2020” czyli o tytuł najlepszego jarmarku bożonarodzeniowego w Europie zostały obok Gdańska nominowane m.in. Bratysława, Bruksela, Nowy Sad, Lipsk, Praga, Wiedeń, Wilno, Budapeszt. W sumie o tytuł walczą 24 miasta. Głosować można codziennie do 10 grudnia 2019 r. na portalu konkursowym (www.europeanbestdestinations.com/christmas-markets/) klikając w fotografię wybranego jarmarku. Z jednego numeru IP można oddać jeden głos na dobę. W minionym roku najwięcej głosów w głosowaniu otrzymały jarmarki w Strasburgu, Zagrzebiu i Tallinie.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat