Koniunktura. Jest gorzej, a prognozy są złe we wszystkich obszarach

Koniunktura w ocenie GUS w marcu 2020 r. jest gorsza niż przed miesiącem w większości badanych obszarów gospodarki. Największe spadki dotyczą: transportu i gospodarki magazynowej, handlu hurtowego oraz zakwaterowania i gastronomii. Jedynie prowadzący działalność w zakresie finansów i ubezpieczeń formułują oceny zbliżone do zgłaszanych w lutym br.

W porównaniu z poprzednim miesiącem koniunktura jest gorsza. GUS odnotowuje pogorszenie „składowej diagnostycznej” w większości badanych obszarów. „Składowa prognostyczna” gorsza jest we wszystkich obszarach.

Zakwaterowanie i gastronomia – wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w bieżącym miesiącu na poziomie minus 9,1 czyli niższym niż w lutym br. (minus 5,6), jak i w analogicznym miesiącu ostatnich piętnastu lat.

 

Handel detaliczny – wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej

W marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 3,1 czyli niższym niż przed miesiącem (minus 0,8) i w analogicznym miesiącu ostatnich sześciu lat.

Handel hurtowy – wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej

W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 0,4 czyli niższym niż przed miesiącem (plus 4,5) i w marcu ostatnich sześciu lat.

Red. (źródło: GUS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat