McDonald’s na warszawskim Targówku – połączenie tradycji z nowoczesnością

Restauracja McDonald’s na warszawskim Targówku przy ul. Radzymińskiej ruszyła 20 stycznia br. Realizacja wyróżnia się unikalnym rozwiązaniem architektonicznym, w którym zaadaptowano zabytkowy budynek – informuje sieć.

McDonald’s powstał w kompleksie na Radzymińskiej, który stanowi połączenie dwóch obiektów. Pierwszy został wzniesiony pod koniec XIX wieku na potrzeby rozbudowującego się praskiego węzła kolejowego. To murowany z charakterystycznej, czerwonej cegły licowej budynek posadowiony na fundamencie z kamiennych ciosów. Jego struktura oraz elewacja są wpisane do rejestru zabytków. Drugi obiekt posiada natomiast minimalistyczną, przeszkloną konstrukcję. Oba zostały połączone ze sobą szklanym łącznikiem, tworząc dialog między tradycją a nowoczesnością – podaje McDonald’s.

We wnętrzach zastosowano wystrój o nazwie Lim Extreme II. Charakteryzuje się on stonowaną kompozycją kolorystyczną różnych odcieni brązu i kolorów drewna z czerwonymi i turkusowymi akcentami.

Realizacja kompleksu na Radzymińskiej stanowiła wyzwanie pod względem architektonicznym i urbanistycznym. Zależało nam, aby potraktować zabytek z należytym szacunkiem. Połączyliśmy go z nową architekturą, która ma stanowić jedynie tło. Elementy, które nadawały się do rekonstrukcji, zabezpieczono i odrestaurowano zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi. Zniszczone fragmenty budynku odtworzono, również w oparciu o projekt zatwierdzony przez konserwatora. To pierwsza tego typu inwestycja McDonald’s, łącząca historyczny obiekt z nowym budynkiem – komentuje Anna Borys-Karwacka, Dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Restauracja McDonald’s w wraz z usługą McDrive działa codziennie w godzinach od 6:00 do 24:00. Od poniedziałku do piątku do godz. 10:30, a w weekendy do godz. 11:00 obowiązuje menu śniadaniowe. W pozostałych godzinach dostępna jest oferta burgerów i klasycznych produktów McDonald’s. Goście mogą skorzystać również ze strefy kawiarnianej McCafé.

W lobby do użytku gości oddano 175 siedzących miejsc. Na zewnątrz restauracji znajduje się ogródek z 72 miejscami siedzącymi oraz parking dla 19 samochodów osobowych.

Lokal przystosowano do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Oferuje też darmowy dostęp do Internetu. Obsługę gości zapewnia 60 pracowników, w tym 10 menadżerów.

McDonald’s prowadzi w Warszawie 88 lokali.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat