McDonald’s w Warszawskim pawilonie Cepelii

Jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w centrum Warszawy zmieni swoje oblicze. Modernistyczny pawilon Cepelii zostanie gruntownie przebudowany według oryginalnego projektu architekta Zygmunta Stępińskiego, a w jego wnętrzu powstanie restauracja McDonald’s.

Jak informuje inwestor, odbędzie sięto z poszanowaniem okolicznego krajobrazu miejskiego. Budynek Cepelii to jednen z niewielu ocalałych modernistycznych pawilonów Warszawy. Powstał w 1966 r. według projektu Zygmunta Stępińskiego, który był również współprojektantem Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej (MDM), Trasy W-Z czy Hotelu Metropol. W czasach swojej świetności obiekt stanowił lekką konstrukcję z dużymi przeszkleniami, dzięki czemu sprawiał wrażenie wielkiej witryny sklepowej.

Nowy projekt opracowała warszawska Pracownia Architektoniczna Maas Projekt, która odpowiada m.in. za nowe oblicze Domów Centrum, Hotelu „Saskiego”przy Placu Pankowym 1, budynku „ETHOS” na Placu Trzech Krzyży. Pomysł opiera się na pierwotnej koncepcji Zygmunta Stępińskiego, na której realizację nie pozwoliła ówczesna technologia i fundusze.

Inwestor podkreśla, iż ściśle współpracuje z konserwatorami zabytków, a także władzami miasta, aby modernizacja budynku była zgodna zarówno z wytycznymi konserwatorskimi, jak i z planami zagospodarowania przestrzennego tej części stolicy.

To nie jedyna polska restauracja McDonald’s zlokalizowana w historycznym wnętrzu. Lokal na gdyńskim dworcu PKP zdobią odnalezione podczas remontu i odrestaurowane malowidła sopockiej szkoły malarstwa z 1957 r., znajdujące się zarówno na suficie, jak i na ścianach sali.

Niestandardową architekturę i wystrój ma restauracja przy ul. Grodzkiej na krakowskim Starym Mieście. Wyróżniającym elementem jest nie tylko oryginalna architektura budynku, ale również wykorzystanie jako dekoracji oryginalnej, zabytkowej stolarki drzwiowej.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat