Nielegalna produkcja sałatek warzywnych na Dolnym Śląsku

Nielegalna produkcja sałatek warzywnych nie nie spełniała żadnych norm sanitarnych. Wykryli ją w powiecie jaworskim na Dolnym Śląsku policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Produkcja mogła trwać cztery lata, a sałatki trafiały do restauracji, barów i jadłodajni.

Policjanci z Jawora zatrzymali w tej sprawia 66-letniego mężczyznę. Nielegalna produkcja sałatek warzywnych była jego stałym źródłem dochodu.

Nielegalna wytwórnia sałatek warzywnych znajdowała się na jednej z posesji w powiecie jaworskim. Linię produkcyjną urządzono w pomieszczeniach piwnicznych. Policja znalazła tam warzywa i odpady, a także hermetycznie zamknięte pojemniki z tworzywa sztucznego zawierające gotowe do sprzedaży sałatki.

Na opakowaniach nie było żadnych etykiet z informacją o dacie produkcji, terminie ważności czy pochodzeniu produktu. Jak ustalili śledczy, produkcja odbywała się w skandalicznych warunkach niespełniających podstawowych wymogów dla tego typu działalności – przekazała policjantka.

Na posesji znajdowały się samochody dostawcze, którymi produkty były rozwożone od odbiorców – barów, restauracji i jadłodajni.

Według policji, produkcja sałatek warzywnych, nie spełniająca żadnych norm sanitarnych mogła trwać cztery lata. 66-latek nie miał zarejestrowanej działalności rolniczej, ani też nie składał do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaworze wniosku o zarejestrowanie rolniczego handlu detalicznego. Mężczyzna miał też zakaz prowadzenia działalności gospodarczej wydany przez Sąd Rejonowy w Legnicy. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat