Orlen rozwija Stop Cafe na stacjach paliw na Słowacji

Orlen planuje dalszą ekspansję i rozwój sieci stacji paliw na Słowacji. Koncern zapowiedział, że będzie rozwijał także format gastronomiczny Stop Cafe. Otworzy w najbliższych miesiącach 7 kolejnych punktów.

Na słowackim rynku koncern zakończył ubiegły rok z 10. stacjami paliw. W tym roku zamierza podwoić tę liczbę. Najnowszą, czyli 11. już placówkę, otwarto właśnie w miejscowości Rużomberk. W planach jest również rozwój formatu gastronomicznego Stop Cafe.

Oferta gastronomiczna jest dla nas najszybciej rosnącym segmentem sprzedażowym. Jego wolumeny w Czechach wzrosły przez ostatnie osiem lat o 320 proc. W związku z tym, cieszy nas fakt, że klienci wybierają naszą sieć nie tylko ze względu na sprawdzone paliwa EFECTA i VERVA. Ale także szeroką ofertę pozapaliwową i gastronomiczną. Wierzę, że słowaccy klienci tak samo jak czescy polubią nie tylko naszą znakomitą kawę i popularne hot dogi, ale także inne produkty gastronomiczne z szerokiej oferty Stop Cafe – mówi Marek Zouvala, dyrektor sieci stacji paliw Benzina z Grupy Orlen.

Grupa Orlen planuje w tym roku dalszą ekspansję i rozwój sieci na Słowacji. Koncern zakończył ubiegły rok z dziesięcioma stacjami paliw na tym rynku. W tym roku zamierza tę liczbę podwoić. Najnowszy obiekt został właśnie otwarty w słowackim Rużomberku.

Grupa Orlen pojawiła się na słowackim rynku detalicznym w kwietniu 2019 r. Obecnie posiada tam 11 stacji działających pod wspólną marką Benzina i Grupa Orlen.

Do rozwoju naszej sieci detalicznej podchodzimy w sposób zrównoważony i kompleksowy. Dostosowujemy nakłady inwestycyjne do uwarunkowań lokalnych i oczekiwań rynkowych. W Polsce i Czechach inwestujemy przede wszystkim w modernizację sieci, podnoszenie standardu i rozszerzanie oferty. Na Słowacji z kolei koncentrujemy się na szybkim rozwoju sieci” – wyjaśnia prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w środowym komunikacie spółki.

W ubiegłym roku słowacka sieć stacji paliwowych Grupy Orlen odnotowała ponad 260 tys. transakcji. Z tego ponad połowa zawierała sprzedaż pozapaliwową.

„Podobnie jak w Czechach, na słowackich stacjach dostępne są polskie produkty. Są to  m.in. napoje, artykuły spożywcze, oleje i płyny eksploatacyjne. Obecnie słowaccy kierowcy korzystają ze stacji paliw Grupy Orlen. Zlokalizowane są one w obszarach miejskich w Malackach, Holicach, Lużiankach, Selpicach, Suranach, Strecnie, Tesarskych Mlynanach, Senci, a od niedawna również w Rużomberku” – informuje polski koncern.

Grupa Orlen dysponuje największą w Europie Środkowo-Wschodniej siecią ponad 2800 stacji paliw. Zlokalizowane są w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji i na Litwie. Na koniec pierwszego kwartału tego roku w ramach sieci funkcjonowało ponad 2100 punktów gastronomicznych Stop Cafe oraz Star Connect, w tym blisko 460 sklepów convenience pod marką O!SHOP.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat