Platforma „Wspieram gastro” – pomoc dla restauratorów

Platforma „Wspieram gastro” pozwala na zamówienie jedzenia online. Dochód w całości zasili budżet danej restauracji. To projekt na niespotykaną wcześniej skalę, niezależny od sieciowych przedsięwzięć – podkreśla prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Branża gastronomiczna jest jedną z tych, które cierpią najmocniej z powodu kryzysu wywołanego koronawirusem. Platforma „Wspieram gastro” to dla nich pomoc.

Jest to dramat nie tylko właścicieli, którzy z dnia na dzień stracili klientów oraz źródła dochodów, ale także tysięcy pracowników tego sektora – mówi prezydent Warszawy.

Jak podkreśla, osoby prowadzące działalność gastronomiczną mogą skorzystać z warszawskiego programu wsparcia dla przedsiębiorców. Zakłada on m.in. możliwość obniżki czynszów za wynajem lokalu miejskiego. Także zmniejszenie opłat dzierżawnych oraz zwrot opłaty w przypadku rezygnacji z prowadzenia ogródka.

Platformę www.wspieramgastro.warszawa.pl stworzyło ponad stu warszawskich restauratorów. Każdy może na niej stworzyć swoje menu i sklep online – oparty na wspólnej domenie.

To projekt na niespotykaną wcześniej skalę. Niezależny od wielkich, sieciowych przedsięwzięć. Platformę wyróżnia brak prowizji dla zrzeszonych w niej lokali. W przypadku „Wspieram Gastro” przychód w całości zasila warszawskich przedsiębiorców. Jako miasto wspieramy ich i bardzo im kibicujemy – podkreśla prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jak informuje, firmy obecne na platformie „Wspieram gastro” zadeklarowały, że udzielą znaczących rabatów dla pracowników ochrony zdrowia lub przekażą im posiłki.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat