Wild Bean Café i Uber Eats – dostawy jedzenia w Polsce

Wild Bean Café i Uber Eats rozpoczęły współpracę na polskim rynku. Polega ona na dostawie kawy, jedzenia i innych produktów sklepowych ze stacji paliwowych BP. Ruszył pilotażowy etap. W jego ramach w Krakowie można zamówić artykuły z oferty gastronomicznej Wild Bean Café.

Wild Bean Café i Uber Eats chcą rozszerzać ofertę o inne artykuły spożywcze i towary ze sklepów na stacjach BP. To pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku. Brytyjski koncern to pierwsza firma paliwowa w Polsce, która wprowadza domowe dostawy sklepowe  i gastronomiczne.

„Zmieniają się styl życia i przyzwyczajenia Polaków. Zakładają nieograniczony dostęp do niezbędnych usług i zakupów, bez konieczności wychodzenia z domu i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Firmy BP i Uber Eats będą realizować tę potrzebę. Wdrażamy pilotażowy projekt dostaw ze stacji BP w Polsce” – informują strony porozumienia.

W ramach pierwszego etapu współpracy Wild Bean Café i Uber Eats, wybrane artykuły z oferty kawiarni będzie można zamówić z dostawą do domu ze stacji w Krakowie. Jeszcze w tym samym tygodniu oferta zostanie rozszerzona o produkty z krakowskich sklepów BP.

Aby zamówić dostawę produktów z Wild Bean Café, użytkownicy muszą pobrać aplikację Uber Eats lub skorzystać ze strony internetowej platformy. Należy złożyć zamówienie w jednej ze stacji wymienionych na liście. Nie obowiązuje minimalna wartość koszyka. Opłata za dostawę wynosi od 5,99 do 9,99 w zależności od odległości. Proces dostawy Wild Bean Café i Uber Eats można łatwo prześledzić od początku do końca i trwa on około 30 minut.

– W związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa podjęliśmy intensywne działania. Chcemy pomóc społecznościom oraz branżom, w których działa Uber na całym świecie. Nawiązując współpracę z siecią stacji paliw BP, możemy zaoferować użytkownikom bezpieczny dostęp do podstawowych produktów spożywczych oraz potrzebnych artykułów. Działamy w ścisłej współpracy z organami ochrony zdrowia. Będziemy kontynuować tę współpracę na rzecz wspólnego dobra – mówi Charity Safford, dyrektor generalna Uber Eats na Europę Północną i Środkowo-Wschodnią:
– Rozpoczynamy współpracę z Uber Eats. Nasi klienci mogą korzystać z oferty sklepowej i kawiarnianej Wild Bean Cafe. Już nie tylko w drodze, ale także pozostając w domu. Firma BP, jako pierwsza firma paliwowa w Polsce, wprowadza home delivery. Jako pierwsi w branży rozpoczynamy współpracę z Uber Eats. Wdrożenie będzie przebiegać w kilku etapach. Naszym celem jest realizowanie dostaw ze stacji BP w całej Polsce, z ofertą gastronomiczną i sklepową – komentuje Barbara Wiążewska, dyrektor generalna działu retail firmy BP w Polsce.

Dostawa pod drzwi

Firma BP działa według wypracowanych standardów bezpieczeństwa. Wprowadzono dodatkowe procedury w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

„Firma ma doświadczenie w tym względzie. Jako jedna z pierwszych w Polsce wdrożyła w swoim biznesie gastronomicznym reguły HACCP. To standardy bezpieczeństwa stosowane na statkach kosmicznych” – informuje BP.

W ramach bezpieczeństwa i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa Uber Eats wdrożyło szereg inicjatyw m.in.:

  • Bezkontaktowe dostawy. Zamówienia zostawiane są pod drzwiami lub zgodnie z instrukcją użytkownika.
  • Zwrot kosztów za środki ochrony osobistej dla kurierów (np. płyny dezynfekujące, rękawiczki lub maski).
  • Przekazywanie wyczerpujących informacji i porad dotyczących zaleceń sanitarnych wszystkim użytkownikom platformy.

Jak informuje Uber, firma współpracuje z organami zdrowia publicznego. Przekazuje użytkownikom aplikacji regularnie wytyczne na temat zasad bezpieczeństwa oraz działań w celu ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat