Miasto Bydgoszcz organizuje pomoc dla restauracji i barów

Prawie 100 restauracji i barów już skorzystało z propozycji urzędu miasta Bydgoszczy. Stworzył on bazę lokali oferujących dania na wynos, w tym z dowozem. Od kilku dni lista systematycznie się powiększa się.

Urząd miasta wyszedł z propozycją stworzenia listy. Chce pomóc właścicielom lokali gastronomicznych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji po decyzji rządu o czasowym zakazie działalności tych placówek w związku zagrożeniem koronawirusem.

W zgłoszeniach należało podać: nazwę lokalu, adres, godziny otwarcia, numer kontaktowy, logo, stronę internetową lub profil na portalu społecznościowym. Propozycja ratusza spotkała się z szerokim odzewem prowadzących lokale. Wykaz lokali sprzedających dania na wynos został umieszczony na stronie miasta.

Akcja trwa, na liście ciągle przybywa barów i restauracji. W czwartek po południu wykaz obejmował 98 lokali.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, wprowadzającym w całym kraju od 14 marca do odwołania stan zagrożenia epidemiologicznego. Nie można prowadzić działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków oraz napojów gościom siedzącym przy stolikach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu. Nie dotyczy to przygotowywania i podawania żywności na wynos.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat