Zamawianie jedzenia po angielsku. Zwolnienia w Deliveroo

Zamawianie jedzenia po angielsku – serwis Deliveroo, specjalizujący się w dostawie posiłków z brytyjskich restauracji, zamierza zwolnić 15 proc. z 2,5 tys. zatrudnionych pracowników etatowych. Firma tłumaczy decyzję spadkiem dochodów w trakcie kryzysu wywołanego przez pandemię Covid-19.

Zamawianie jedzenia po angielsku w Deliveroo oznacza zwolnienia. Zgodnie z zapowiedzią pracę straci 367 osób. Dalszych 50 zatrudnionych zostanie wysłanych na przymusowy urlop. Firma nie sprecyzowała jeszcze, które stanowiska albo działy zostaną zlikwidowane.

Kryzys dotknął niemal wszystkie branże. W rezultacie, podobnie jak i inne spółki, Deliveroo musiało podjąć pewne działania, żeby przetrwać. Jesteśmy zmuszeni do obcięcia długofalowych kosztów, co niestety oznacza, że niektóre posady zostaną zlikwidowane, a inne tymczasowo zawieszone. To niezwykle trudne dla wszystkich w firmie. Teraz naszym absolutnym priorytetem jest zapewnienie, że osoby, które stracą pracę, otrzymają pełne wsparcie – przekazał rzecznik serwisu.

Brytyjska firma internetowa działa dzisiaj na 13 rynkach na całym świecie, głównie w Europie, Azji i na Bliskich Wschodzie. Roczne przychody Deliveroo znacząco podskoczyły w 2018 r. po tym, jak spółka przeprowadziła ekspansję na kolejne kraje poza Wielką Brytanią. Jednak w kolejnych latach, nawet przez wybuchem pandemii, zaczęła odnotowywać straty. Sytuacja pogorszyła się w wyniku kryzysu wywołanego przez Covid-19, jako że wiele restauracji zawiesiło działalność; także klienci mniej chętnie wydają pieniądze na posiłki na wynos.

Brytyjski urząd antymonopolowy CMA uznał w połowie kwietnia złą sytuację Deliveroo za przesłankę do wycofania zgłaszanych wcześniej zastrzeżeń ws. ubiegłorocznej inwestycji Amazona. Chodziło o zakup wartych 575 mln USD udziałów w start-upie przez holding Jeffa Bezosa. CMA uznało ostatecznie, że Deliveroo potrzebuje zastrzyku gotówki, by uniknąć upadłości.

Amerykańska stacja CNBC poinformowała, że Wielka Brytania odnotowała gwałtowny spadek popytu na usługi dowozu posiłków. Do tego stopnia, że lokalni dostawcy mają problem, żeby zarobić na życie.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat