Kuracje oczyszczające organizm – mogą szkodzić

Lekarze ostrzegają przed dietami z tzw. kuracjami oczyszczającymi organizm, często stosowanymi w okresie wiosennym. Jak podkreślają, nie mają one żadnego potwierdzenia w badaniach naukowych i mogą być szkodliwe.

Raport, opublikowany przez „British Medical Journal Case Reports”, przytacza przykład 47-letniej kobiety, która po wypiciu znacznej ilości wody i zażyciu różnego rodzaju preparatów ziołowych w celu oczyszczenia organizmu w stanie krytycznym trafiła oddział intensywnej terapii szpitala Milton Keynes.

Brytyjka zastosowała koktajl ziół zwierający L-teaninę, glutaminian, wyciąg ostropestu plamistego, korzenia waleriany i werbeny oraz molkosan i kompleks witamin B. Oprócz tego piła duże ilości zielonej herbaty, szałwii oraz zwykłej wody. Doszło u niej m.in. do znacznego spadku sodu i padaczki. W raporcie podkreśla się, że tzw. naturalne substancje mogą powodować różnego typu działania uboczne, z kolei nadmierne spożycie wody jest również szkodliwe, jak zbyt małe nawadnianie organizmu.

Przed kuracjami oczyszczającymi ostrzega również Brytyjskie Towarzystwo Dietetyczne (BDA), które zwraca uwagę, że takie narządy, jak wątroba, nerki, jelita i skóra stale oczyszczają cały organizm z trujących toksyn. Nie ma zatem potrzeby stosowania specjalnych kuracji. Najlepsze efekty daje przestrzeganie odpowiedniej diety i praktykowanie ruchu przez cały rok.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat