Pizzaportal.pl – zmiany w zarządzie firmy

Od 1 stycznia 2019 r. stanowisko prezesa PizzaPortal.pl obejmuje Piotr Kruszyński, obecny CFO firmy. Dotychczasowy prezes, Bartosz Sala, awansuje w globalnych strukturach Delivery Hero – globalnego lidera rynku dostaw online i udziałowca polskiego serwisu.

Obejmie on z początkiem roku stanowisko Vice President Global Sales and Revenue i będzie nadzorował sprzedaż oraz budowanie przychodów na ponad 40 rynkach, na których działa Delivery Hero.

PizzaPortal.pl to pierwszy w Polsce i jeden z największych serwisów do zamawiania jedzenia online. Powstał w 2010 r. i od początku ma swoją siedzibę w Łodzi. Współpracuje już z blisko 4000 lokali w ponad 300 miastach na terenie całej Polski.

Delivery Hero to założona w maju 2011 roku największa globalna platforma do zamawiania jedzenia online, generująca ponad 1 mln zamówień dziennie. Działa w ponad czterdziestu krajach w Europie, Azji, Ameryce Południowej oraz na Bliskim Wschodzie i oferuje usługi ponad 190 000 restauracji. Firma posiada 49% udziałów w serwisie PizzaPortal.pl.

AmRest Holdings SE jest jedną z wiodących publicznie notowanych spółek restauracyjnych w Europie. Do zarządzanych przez nią marek należą: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King. AmRest jest także właścicielem sieci La Tagliatella, Bacoa, Sushi Shop, Blue Frog oraz KABB. Obecnie spółka zarządza liczbą ponad 2 tys. restauracji w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 26 krajach: Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Rosji, Hiszpanii, Francji, Belgii, Portugalii, Niemczech, Austrii, Luksemburgu, Szwajcarii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Iranie, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Armenii, Azerbejdżanie oraz Chinach.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat