MAX Premium Burgers wprowadza do Polski bezmięsną innowację

Szwedzka sieć restauracji MAX Premium Burgers wprowadza nowy produkt bezmięsny: Delifresh Plant Beef. Jego autorska receptura została opracowana przez szefa kuchni Jonasa Mårtenssona. Unikalna kompozycja sprawia, że choć na bazie białka roślinnego, wygląda i smakuje jak mięso – podaje sieć.

To kolejny ważny krok na drodze do ograniczenia wpływu sieci na klimat. Jednak bez straty na jakości i smaku oferowanych produktów – informuje MAX Premium Burgers. Postawił on sobie za cel, aby w 2022 r. 50 proc. sprzedawanych posiłków było innych niż czerwone mięso.

– Próbowałem już wszystkich znanych produktów w tej kategorii na całym świecie, a nasz Delifresh Plant Beef jest najlepszy w swojej klasie. Naszym celem jest, aby wszyscy miłośnicy mięsa poczuli, że nadal mogą mieć naprawdę świetnego burgera, choć bez mięsa – mówi Claes Petersson, Chief Innovation Officer MAX Burgers.

Dzięki wprowadzeniu Delifresh Plant Beef, MAX oferuje alternatywę białkową o znacznie niższym śladzie węglowym. Zarówno miłośnikom tradycyjnych mięsnych burgerów, jak i gościom, którzy wybierają dietę roślinną.

Pracę nad tym, aby móc zaoferować naszym gościom roślinny substytut mięsa, rozpoczęliśmy na poważnie w styczniu 2016 r. Wprowadziliśmy wówczas w Szwecji wegetariańską linię Green Family. Szukaliśmy wariantów, które pasowałyby do menu MAX-a. Szybko zdaliśmy sobie jednak sprawę, że żaden z produktów, które znaleźliśmy, nie spełniłby naszych wysokich oczekiwań dotyczących naprawdę dobrego smaku. Postanowiliśmy więc opracować własnego burgera na bazie roślin. Dla tych, którzy lubią mięso, a jednocześnie chcieliby nie tracąc na walorach smakowych zjeść od czasu do czasu wersję bezmięsną – komentuje Jonas Mårtensson, szef kuchni w MAX Burgers.

Nowy Delifresh Signature Burger dostępny jest we wszystkich restauracjach MAX-a w Polsce od 28 listopada br. Jest burgerem roślinnym przygotowywanym podobnie do pozostałych produktów z Zielonego Menu. Należy do linii największych burgerów Grand Deluxe.

Świadomość społeczeństwa na temat wpływu mięsa zarówno na zdrowie jak i środowisko stale wzrasta. Wiele osób coraz częściej rozważa ograniczenie mięsa w swojej diecie. Takim osobom wychodzimy naprzeciw, dzięki bogatej ofercie burgerów w Zielonym Menu. Każdy może znaleźć coś dla siebie, a Delifresh Plant Beef może być pierwszym krokiem do całkowitej rezygnacji ze spożywania mięsa – informuje MAX.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat