Oktoberfest odwołany. „Ryzyko infekcji jest zbyt duże”

Oktoberfest odwołany został z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku miał rozpocząć się 19 września i potrwać do 4 października.

Premier Bawarii Markus Soeder i burmistrz Monachium Dieter Reiter oznajmili: Oktoberfest odwołany. Oświadczyli: organizacja masowego wydarzenia w czasie pandemii byłaby nieodpowiedzialna.

Zwrócili uwagę na masową liczbę zakażeń koronawirusem, do których doszło w niemieckich miastach podczas świętowania karnawału oraz w sezonie zimowym w kurortach narciarskich.

Podczas masowej imprezy, jak Oktoberfest, nie da się przestrzegać wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa. Władze miasta i landu odrzuciły pomysł zorganizowania tegorocznej edycji festynu na mniejszą skalę – przyznał premier Bawarii.

Burmistrz Monachium podał, że ok. 70 proc. gości Oktoberfestu to mieszkańcy Bawarii, a 30 proc. to goście zagraniczni. Przy tej liczbie gości z całego świata ryzyko pojawienia się nowych infekcji jest zbyt duże – ocenił.

Dieter Reiter wspomniał o negatywnych skutkach ekonomicznych podjętej decyzji. Na odwołaniu jednego z największych festynów ludowych na świecie ucierpią m.in. hotelarze, restauratorzy, ale i taksówkarze.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat