Pasibus – posiłki w akcji #PosiłekDlaSeniora Grupy Warszawa

Pasibus zaczyna realizować we Wrocławiu akcję #PosiłekDlaSeniora. Stworzyła ją warszawska firma gastronomiczna Grupa Warszawa pod koniec marca br. Pierwsze dania przygotowane przez sieć burgerowni trafią do seniorów 24 kwietnia br.

Wrocław jest drugim miastem, które dołącza do projektu pomocy #PosiłekDlaSeniora Grupy Warszawa. Polega on na zapewnieniu najbardziej potrzebującym z nich całodniowej diety.

„W czasie pandemii koronawirusa, w trosce o własne zdrowie i życie, większość starszych osób musiała pozostać w swoich domach. Część z nich straciła możliwość uzyskania pomocy z zewnątrz. Seniorom w stolicy z pomocą przyszła grupa gastronomiczna Grupa Warszawa, która zorganizowała akcję #PosiłekDlaSeniora. W jej ramach starsze osoby, najbardziej zagrożone skutkami zakażenia wirusem, codziennie otrzymują pod drzwi zestawy czterech zbilansowanych posiłków. Składają się one ze śniadania, zupy, dania głównego oraz podwieczorku. Zbiórkę na ten cel zorganizowano na stronie Zrzutka.pl/z/posilekdlaseniora” – informują organizatorzy.

Akcję #PosiłekDlaSeniora wsparły znane osoby, m.in. Maja Bohosiewicz, Anna Lewandowska, Krzysztof Jankowski Jankes, Anna Skura (What Anna Wears), Kasia Dziurska i Olivier Janiak.

W piątek 17 kwietnia br. do akcji #PosiłekDlaSeniora dołączył Wrocław. Posiłki dla seniorów przygotowuje Pasibus – sieć burgerowni wywodząca się z wrocławskiego street foodu. Środki na ten cel zbierane są na stronie Zrzutka.pl/nnzndz, a pierwsze zestawy jedzenia trafią do potrzebujących 24 kwietnia br.

Każde wpłacone 25 zł zapewni jeden czterodaniowy zestaw dla starszej osoby. Organizatorzy razem z partnerami za zebrane pieniądze przygotują i dostarczą posiłki potrzebującym, wskazanym przez miejskie instytucje, na co dzień zajmujące się pomocą seniorom. Dodatkowo, wpłacający mogą również sami wskazać konkretne osoby, które chcieliby wspomóc w ramach akcji.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat