Pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepów sieci Biedronka

W pierwszej godzinie od otwarcia sklepów sieci Biedronka pierwszeństwo wejścia mają seniorzy. Ci, którzy potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów, mogą skorzystać ze wsparcia wolontariuszy.

W sklepach sieci Biedronka pojawią się specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia proste formularze. Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, a także każda osoba gotowa pomagać, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce.

Seniorzy są szczególni narażeni na konsekwencje koronawirusa. Zaleca się im, by unikali miejsc pełnych ludzi. W zakupach powinni ich więc wspierać bliscy, sąsiedzi lub właśnie wolontariusze. Dlatego chcemy pomóc łączyć osoby gotowe nieść pomoc z potrzebującymi seniorami. Jeśli jednak starsza osoba zdecyduje się przyjść do sklepu, zapraszamy ją w pierwszej godzinie funkcjonowania placówki. Skorzysta wtedy z pierwszeństwa wejścia do sklepu – mówi Katarzyna Scheer, prezes Fundacji Biedronki.

Sieć wzmacnia też zalecenia dotyczące priorytetowej obsługi seniorów przy kasie. Na prośbę seniora pozostali klienci będą proszeni o przepuszczenie osoby starszej w kolejce.

„Obie grupy mogą też zgłosić się za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta dzwoniąc pod numer 22 205 33 00. Wolontariusze mogą się także zarejestrować poprzez formularz na stronie internetowej sklepu. Sieć planuje również współpracę z innymi organizacjami, które są gotowe pomagać seniorom w zakupach, tak by jak najwięcej osób miało zapewnioną tę możliwość” – czytamy w komunikacie.

W związku z zagrożeniem koronawirusem, rząd zdecydował o ograniczeniu funkcjonowania centrów i galerii handlowych. Sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie są czynne. Inaczej działają restauracje i bary – zamówienia możliwe są tylko na wynos lub z dowozem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 23 marca, że w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 692. Osiem z nich zmarło.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat