PKN Orlen zamyka punkty restauracyjne i ogranicza ofertę gastronomiczną

PKN Orlen zamyka punkty restauracyjne na wszystkich stacjach paliw i ogranicza ofertę gastronomiczną. Celem jest zapewnienie standardów bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem koronawirusem. Oferta sklepowa pozostaje bez zmian – informuje płocki koncern.

PKN Orlen jest największym w Polsce podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej. Także jednym z największych w Europie w tym segmencie.

„WAŻNY KOMUNIKAT: aby zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa dla klientów i pracowników zamykamy punkty restauracyjne na wszystkich naszych stacjach i ograniczamy ofertę gastronomiczną do hot dogów, zapiekanek, kawy i herbaty. Oferta sklepowa pozostaje bez zmian” – podał w sobotę 14 marca na Twitterze PKN Orlen.

PKN Orlen ma na polskim rynku największą sieć stacji paliw. Związany z ofertą pozapaliwową format Stop Cafe 2.0. to punkty gastronomiczne na stacjach płockiego koncernu. Według danych firmy, na koniec 2019 r. na 1800 stacji paliw spółki w Polsce działało 1699 punktów Stop Cafe, włączając w to 518 sklepów convenience pod marką O!SHOP.

Jeszcze w piątek 13 marca PKN Orlen poinformował, że na jego stacjach paliw wdrożono zalecenia prewencyjne. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom w związku z możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa. Placówki są m.in. dodatkowo dezynfekowane.

Przy dystrybutorach paliw dostępne są jednorazowe foliowe rękawiczki. Korzystać mogą z nich pracownicy i klienci podczas tankowania pojazdów – napisała spółka w  komunikacie zamieszczonym na Twitterze.

PKN Orlen wspomniał w nim także, iż klienci stacji paliwowych płockiego koncernu mogą płacić bezpośrednio przy dystrybutorze za pomocą funkcjonalności Orlen Pay. Spółka uruchomiła dodatkowo wewnętrzną infolinię wsparcia dla stacji paliw.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat