System Jakości Certyfikowany Produkt – co to znaczy?

Czy produkt spożywczy zawiera tylko naturalne składniki? Jak uzyskać pewność? Oprócz czytania etykiet i listy składników, warto rozglądać się za dodatkowym oznaczeniem na opakowaniu, np. znakiem Certyfikowany Produkt. Jest on przyznawany tylko tym wyrobom owocowo-warzywnym, np. sokom, nektarom, musom i smoothies, które są produkowane bez dodatku cukrów, słodzików, sztucznych aromatów i konserwantów.

80% matek jest słusznie przekonanych, że odżywianie powinno bazować na codziennym spożywaniu warzyw, owoców i ich przetworów, takich jak np. soki. Zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywości i Żywienia, powinniśmy spożywać ich dziennie minimum 400 gramów w 5 porcjach. Jak pokazują wyniki badań, Polacy chcą się zdrowo odżywiać, gdyż już 54% konsumentów w naszym kraju w pierwszej kolejności poszukuje produktów o prozdrowotnych właściwościach, zgodnych z zasadami zbilansowanej diety.

Co gwarantuje konsumentom oznaczenie w ramach Systemu Jakości Certyfikowany Produkt (CP)?

Znak Certyfikowany Produkt (CP) znajdziemy na opakowaniach produktów, które są pozbawione sztucznych dodatków, jak konserwanty, barwniki, aromaty, czy słodziki, a także cukrów dodanych, a jednocześnie bogate są w naturalne składniki odżywcze o prozdrowotnym oddziaływaniu na organizm.

System Jakości Certyfikowany Produkt (CP) dotyczy naturalnych wyrobów, powstających z owoców i warzyw.

Produkt oznaczony symbolem Certyfikowany Produkt (CP) jest przebadany. Zespół ekspertów analizuje proces powstawania i potwierdza jego wysoką jakość. Dzięki temu konsumenci zyskują potwierdzenie, że wyrób jest źródłem znaczących ilości korzystnych dla organizmu witamin i soli mineralnych. W ten sposób łatwo można odnaleźć na sklepowych półkach produkty o prozdrowotnych właściwościach.

Które produkty mogą być oznaczone certyfikatem?

System Jakości Certyfikowany Produkt (CP) ma na celu wyróżnienie każdego produktu powstającego z owoców i warzyw, którego wysoka jakość odpowiada na rosnące potrzeby konsumentów.

Każdy z wyrobów, oznaczony symbolem Certyfikowany Produkt (CP), musi posiadać taką zawartość witamin i składników mineralnych, które pozwalają na umieszczenie na opakowaniu oświadczeń zdrowotnych i żywieniowych, dotyczących zawartych w produkcie składników odżywczych i ich pozytywnego wpływu na zdrowie.

Przykładowo, 100% sok pomidorowy, będący źródłem potasu i witaminy B6, może zostać oznaczony na etykiecie odpowiednimi oświadczeniami żywieniowymi oraz zdrowotnymi dla tych składników.

Jeśli sok, nektar, smoothie, mus, sałatka, owocowa przekąska czy inne przetwory owocowo-warzywne zawierają określone przepisami wartości odżywcze i są wolne od dodatkowych substancji, mogą zostać oznaczone symbolem Certyfikowany Produkt (CP).

Jasno określone zasady przystąpienia producentów do Systemu Jakości Certyfikowany Produkt (CP) są gwarancją dla klientów, że sięgają po produkty korzystnie wpływające na funkcjonowanie ich organizmu. Stosowanie zasad zbilansowanej diety staje się prostsze, gdyż wybierając produkty uczestniczące w Systemie Jakości Certyfikowany Produkt (CP) mamy pewność, że spożywamy wyroby bez żadnych sztucznych dodatków, za to z wartościowymi składnikami odżywczymi – podsumowuje Barbara Groele, sekretarz generalna Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat