W restauracjach od 1 stycznia 2021 r. kasy fiskalne real-time reporting

Według obowiązujących przepisów, lokale gastronomiczne musiałyby zainstalować kasy fiskalne real-time reporting do 1 lipca 2020 r. Obowiązek instalacji nowych kas przesunięto jednak na 1 stycznia 2021 r.

Obowiązek wyposażenia się w kasy fiskalne real-time reporting w przypadku salonów fryzjerskich, kosmetycznych czy punktów medycznych przesunięto zaś z 1 stycznia 2021 r. na 1 lipca 2021 r.

Przesunięcie to dokona się rozporządzeniem Ministra Finansów. W tej chwili trwają prace nad przygotowaniem tego rozporządzenia – informuje Ministerstwo Finansów.

Małe bary, bistra, restauracje, fryzjerzy, kosmetyczki od ponad miesiąca nie świadczą usług. Właściciele obecnie zadłużają się, aby wypłacić pensje. Negocjują z właścicielami lokali, składają skomplikowane formularze pomocowe. Po prostu nie mają środków finansowych na wymiany kas. Tymczasem rząd zmuszał do wyboru. Czy zapłacić inne zobowiązania, czy zainwestować w nową kasę fiskalną do firmy. Jeśli jeszcze ona nie upadła to w najlepszym wypadku jest na skraju bankructwa. Niezmiernie cieszy zrozumienie problemu przez rząd – mówi posłanka Hanna Gill-Piątek, która wystosowała  interpelację w sprawie kas fiskalnych.

Według obowiązujących przepisów, firmy z branży gastronomicznej do 1 lipca musiałyby wymienić zwykłe kasy fiskalne na takie, które mają funkcję real-time reporting.

W związku z wprowadzonym stanem epidemii, za priorytetowe uznajemy wprowadzenie rozwiązań wspierających podatników w tym bardzo trudnym dla nich czasie. Z uwagi na powyższe, planowane jest przesunięcie terminu obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas on-line – napisał w odpowiedzi na interpelację wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Red. (źródło: money.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Bądź w kontakcie

Van Delivery, Pallet, Truck Delivery (FTL/LTL), Bulk Items'

Najnowsze

Więcej na ten temat